Wiosenny nie konkurs – 5 kompletów nasion pomidorów Dwarf dla czytelników bloga.

Z racji na dużą ilość pytań o nasiona pomidorów karłowych typu Dwarf, postanowiłam, że jeszcze w tym roku przeznaczę kilka kompletów dla moich czytelniczek i czytelników. To będzie taka mini akcja rozdawactwa 😉

Wiele osób pytało o możliwość kupienia nasion, ale nie chcę ich sprzedawać,bo nie uprawiałam w zeszłym roku roślin z tym przeznaczeniem. Oznacza to, że nie wezmę odpowiedzialności “producenckiej” za nie 😉 Nie będę ich zaprawiać, ani specjalnie opakowywać. Nie jestem w stanie określić ich wartości finansowej. Są bezcenne, w każdym znaczeniu tego słowa. Nie posiadam też działalności gospodarczej, która umożliwiałaby mi handel nasionami na legalu, wymyśliłam więc, że troszkę ich rozdam ale w ten oto publiczny sposób, gdyż z maili wynika, że chętnych jest więcej niż mogę dać, a nie chcę mieć wyrzutów sumienia, że kogoś wyróżniłam. Na dokładkę strasznie nie lubię pisać maili z odmowami.

Uwaga: nasiona pochodzą z moich prywatnych zasobów, zebrane zostały z owoców uprawianych przeze mnie w latach 2017-2018.

Dzielę się nimi by dać możliwość spróbowania uprawy tych odmian jeszcze kilku chętnym osobom, bo póki co dostępność nasion Dwarfów jest ograniczona.

Jeśli nadal są chętni ( bo może pytania pochodziły od osób, które przygodnie pojawiły się na blogu), czeka na nich 5 kompletów nasion, po 5 sztuk z odmiany ( 5 odmian, wybranych losowo z moich zasobów, wybrać nie można )

Aby otrzymać komplet nasion trzeba zrobić dwie rzeczy. Napisać tutaj w komentarzach, że jest się zainteresowanym nasionkami. Przy okazji napiszcie mi proszę jakie artykuły chcielibyście w najbliższym czasie przeczytać na blogu. Będzie to dla mnie cenną wskazówką.

Mile widziane będzie polubienie mojej stronki na facebookowej – zbalkonunatalerz, jeśli tego nie zrobiliście do tej pory, oraz zaproszenie kilku swoich znajomych do jej polubienia. Oczywiście to prośba, nie warunek otrzymania nasion. Jeśli uważacie, że bloga warto propagować, rzecz jasna.

5 pierwszych osób, które napiszą komentarz pod spodem tu na stronie blogowej otrzyma nasiona.

Nasiona zostaną wysłane listem zwykłym, nieewidencjonowanym, priorytetowym za pośrednictwem Poczty Polskiej, wysyłka 4 marca. Jeszcze wszyscy zdążą wysiać. Poniosę koszty przesyłek.

Jeśli ktoś ma ochotę spróbować uprawy dyń w pojemnikach to mogę dorzucić nasiona Thelma Sanders Acorn Squash, z wolnego zapylenia. Można ją uprawiać przy podporach w skrzyni.

 

38 thoughts on “Wiosenny nie konkurs – 5 kompletów nasion pomidorów Dwarf dla czytelników bloga.

 • 25/02/2019 o 17:52
  Permalink

  Nie wiem czy nie jest już pozno ale jestem również jestem bardzo zainteresowana uprawą pomidorów Dwarf. Aniu blog masz cudowny wszystkie artykuły czyta sie z wielkim zapałem, uwielbiam inspirować się Twoimi zdjęciami. W komentarzach chyba było ale fajnie byłoby przeczytać o uprawie współrzędnej roślin. Basia

  Odpowiedz
  • 25/02/2019 o 21:31
   Permalink

   Basiu jesteś na liście, bo wprawdzie umieściłaś komentarz nie pod tym postem, ale dotyczył on nasionek Dwarfów.

   Odpowiedz
 • 25/02/2019 o 17:38
  Permalink

  Witam serdecznie.
  Chyba jestem spóźniona, ale wpiszę się.
  Wędrując po wirtualnym świecie natknęłam się na Balkonowy warzywniak i od kilku dni zaczytuję się zachlannie. Jestem bardziej amatorem niż ogrodnikiem, od kilku lat uprawiam pomidory w doniczkach i skrzynkach, bo tylko tak mogę i nigdy do tej pory nie spotkałam się z pomidorami Dwarf! Owszem, jakiegoś doniczkowego pomidora kiedyś mialam, ale nie zachwycił mnie, nazwa była dosłownie taka: pomidor doniczkowy. Wysiewam więc pomidory ‘zwykłe’, ktore są bardzo smaczne, ale krzaczki dość rahityczne i owoców niewiele.
  O dyniach z pojemnioa dopiero się dowiedziałam, tak też można?

  O czym ja bym najchętniej poczytała?
  O hodowli pojemnikowej oczywiście. Jak uprawiać, na co zwracać uwagę, czego się wystrzegać….
  Pozdrawiam serdecznie!

  Odpowiedz
  • 25/02/2019 o 21:29
   Permalink

   Elu, pisałaś do mnie jako jedna z pierwszych osób pytających o nasiona Dwarfów, to Twój mail między innymi natchnął mnie do pomysłu rozdania kilku pakietów nasion. Co za tym idzie wykazałabym się wyjątkową bezdusznością pomijając sprawczynię akcji. Doklejam Cię do listy.

   Odpowiedz
   • 26/02/2019 o 14:35
    Permalink

    Aniu, bardzo serdecznie dziękuję za te miłe słowa i wyróżnienie. Cieszę się niezmiernie, że moje słowa przyczyniły się do tej wspanialej akcji propagowania uprawy pomidorów w donicach.

    Dziękujęi życzę wszystkim ogrodnikom miejskim i wiejskim cudownych zbiorów! Sobie rownież 😉

    Odpowiedz
 • 25/02/2019 o 16:53
  Permalink

  To ja się chyba już nie załapałam na nasionka, ale z chęcią przeczytałabym taki poradnik ze zdjęciami, aby było prosto i przystępnie jak krowie na rowie pod tytułem: co, jak i kiedy się przycina roślinom pomidora żeby były piękne i plon miały liczny 🙂 czytam wprawdzie jakieś artykuły o cięciu liści, albo prowadzeniu na ileś pędów, ogławianiu, wilkach… ale zawsze brakuje mi grafik z zaznaczeniem kreską: ‘o, w takim miejscu należy ciąć’. W tym roku po raz pierwszy będę podchodzić do pomidorów, ale właśnie że względu na brak wiedzy o cięciu zdecydowałam się jedynie na odmiany karłowate.

  Odpowiedz
  • 25/02/2019 o 16:59
   Permalink

   No proszę, a ja myślałam że tego tematu pół internetu. Zaraz się wezmę i napiszę, tuż po nawożeniu obornikiem, potem będą planty, kieszenie i wiszące wory do roślin, a dalej uprawa wspólrzędna, opryski i choroby pomidorów a dalej wedle czasu…..
   Na pocieszenie 1 odmiana Dwarfa i dwie Papryczki ostre balkonowe Paluszki Elfa i Piqullio, może być?

   Odpowiedz
   • 25/02/2019 o 23:06
    Permalink

    Oczywiście! Bardzo dziękuję! Oj, będzie zielono na balkonie w tym roku 😀

    Odpowiedz
 • 25/02/2019 o 15:49
  Permalink

  Proponuję artykuł dotyczący obornika lub nawozów naturalnych w uprawie pomidorów

  Odpowiedz
  • 25/02/2019 o 15:50
   Permalink

   Ula już się pisze, właśnie dziś zaczęłam. Czytasz w myślach czy jak 😉 Urszula zamyka listę. Koniec pieśni 😀

   Odpowiedz
 • 25/02/2019 o 15:40
  Permalink

  Spoźnilam się? Jezeli jeszcze jest szansa, to też poproszę. Muszą być pycha!

  Odpowiedz
  • 25/02/2019 o 15:48
   Permalink

   Ola jest dziewiątą osobą na liście. Został jeden komplet i ani nasionka więcej.

   Odpowiedz
 • 25/02/2019 o 14:56
  Permalink

  Jestem bardzo zainteresowana. Nasiona na 100% dostaną swoją szansę.
  Co mnie ciekawi, i chociaż było już tu poruszane, to chętnie przeczytałabym coś na kształt DIY – pojemnikowa uprawa współrzędna. Interesuje mnie zwłaszcza to ile litrów podłoża trzeba średnio liczyć na konkretną roślinę (a może ile miejsca – odległości od innych roślin?) w większym pojemniku tak żeby się nie pozagłuszały nawzajem i żeby sobie drastycznie nie obniżyć plonowania. Papier wszystko przyjmie i mam wrażenie że rozrysowując sobie schematy nasadzeń grubo przesadzam z zagęszczeniem.

  Odpowiedz
  • 25/02/2019 o 15:11
   Permalink

   Ania – siódma.
   Aniu, zagęszczenie w pojemnikach zawsze jest przesadne. Postaram się napisać taki artykuł, choć to nie łatwe będzie, bo wszystko jest względne w tym temacie. Zależy od wielkości pojemnika, rodzaju warzyw itd. Tak czy inaczej dzięki za pomysł.

   Odpowiedz
  • 25/02/2019 o 15:08
   Permalink

   Paula jesteś szósta, dobra dodaję jeszcze 5 kompletów. To pięć to było barbarzyństwo z mojej strony 🙂 Ale osoby z listy po 5 miejscu dostają po 3 odmiany dobrze? W przyszłym roku będzie lepiej. Zbiorę nasion ile natura da.

   Odpowiedz
 • 25/02/2019 o 14:48
  Permalink

  Ja Aniu ,oczywiście jestem chętna 🙂 na Twoje zbiory – Twój wierny czytelnik. Ty wiesz na jaki artykuł czekam – co z tymi opryskami i chorobami 🙂

  Odpowiedz
 • 25/02/2019 o 14:48
  Permalink

  Pierwszy komentarz szybko dodałam, żeby wziąć udział w konkursie, a jeśli chodzi o tematykę artykułów to chetnie poczytam o planowaniu upraw na balkonie, z uwzględnieniem iliści światła, o poziomkach i truskawkach – bo to mi jakos nie idzie:/ o nawożeniu w doniczkach, bo chyna robie to w niewystarczający sposób…i chętnie zobaczę więcej zdjęc z Pani balkonu:)

  Odpowiedz
 • 25/02/2019 o 14:44
  Permalink

  Dzień dobry, jestem zainteresowana otrzymaniem nasion, ale bez dynii, bo jej to juz nigdzie nie upcham:) FB nie mam…mam nadzieję, ze mnie to nie wyklucza z udziału w konkursie…dawno temu go nie założyłam z przyczyn ideologicznych, a teraz, po latach, głupio sie z tego wycofać:P

  Odpowiedz
  • 25/02/2019 o 15:17
   Permalink

   Brak FB niewyklucza, bo to nie konkurs 😉 Karolinko jesteś już na liście.

   Odpowiedz
 • 25/02/2019 o 14:29
  Permalink

  Szukałem oryginalnych pomidorów i trafiłem na Twoją stronę. Bardzo ciekawa strona.

  Odpowiedz
  • 25/02/2019 o 14:48
   Permalink

   Andrzeju, czy to oznacza, że jesteś zainteresowany nasionkami Dwarfów? Jeśli tak jesteś 3 na liście.

   Odpowiedz
 • 25/02/2019 o 14:23
  Permalink

  Jestem bardzo zainteresowana nasionkami pomidora, to będzie moja 2 próba, w zeszłym roku miałam bardzo ładne liście tylko pomidorów brakowało. Po przeczytaniu twoich rad zdopingowało mnie to działania, nie poddam się.
  Pozdrawiam
  Agnieszka

  Odpowiedz
  • 25/02/2019 o 14:53
   Permalink

   Agnieszko, już jesteś na liście 🙂 Moi drodzy, komentarze podlegają moderacji, nie pojawiają się automatycznie.

   Odpowiedz
 • 25/02/2019 o 14:06
  Permalink

  Aniu, super pomysł! co prawda nadal twierdzę uparcie, że w tym roku nic nie sieję na mój roślinnik (no obraziłam się na los, miałam już całkiem realną nadzieję na własny ogród w tym roku i znowu marzenie się nie chciało spełnić) ale palce coraz bardziej swędzą i ten tego… jakby co, to ja chętnie:)

  Odpowiedz
   • 25/02/2019 o 21:16
    Permalink

    Ja lubię czytać wszystko cokolwiek napiszesz;) ale pooglądałabym sobie Twoje propozycje kompozycji skrzynkowych, chętnie się zainspiruję, choć jak wiesz zazwyczaj i tak upycham, co się da i gdzie się da:) o, i może coś więcej o uprawie rodzynka peruwiańskiego, w zeszłym roku pierwszy raz smakowałam i było pysznie, może się skuszę na uprawianie, polecałaś mi chyba jakiś karłowy, hmm, Aunt Molly?

    Odpowiedz
    • 25/02/2019 o 21:32
     Permalink

     Marto, ale co więcej? Aaaa, o Aunt Molly. Dobra, oddzielny artykuł o niskim rodzynku, zapisałam.

     Odpowiedz
 • 25/02/2019 o 14:03
  Permalink

  Ja jestem bardzo zainteresowana pomidorkami, to moje 2 próba będzie. W zeszłym roku miałam bardzo ładne liście ale pomidorów brak. Bardzo mnie twoja strona pozytywnie nastawiła będe próbowała nadal.
  Pozdrawiam
  Agnieszka

  Odpowiedz
  • 25/02/2019 o 14:45
   Permalink

   Ok. Pierwsza na liście Agnieszka, a jakieś propozycje na artykuły masz?

   Odpowiedz
   • 25/02/2019 o 14:53
    Permalink

    Zastanawiałam się kiedyś nad tymi drzewkami owocowymi do donic i nad kieszeniami do sadzenia np ziół, na reklamach wszystko możliwe ale realnie czy warto się tym zainteresować
    Pozdrawiam
    Agnieszka

    Odpowiedz
    • 25/02/2019 o 15:14
     Permalink

     Czyli artykuł o kieszeniach i innych cosiach. Spoko. Testowałam, mogę skrobnąć. Co do drzewek owocowych to też się nad nimi zastanawiałam, w końcu zrezygnowałam, ale może trzeba wrócić do tematu. Rozejrzę się.

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *