Balkonowy warzywnik w marcu

Garść aktualności z prac tarasowych – marzec

Rozsady rosną w ilości większej niż potrzeba, jak zwykle. Zakupiłam regał by wszystkie zmieścić w pokoju. Sprawdza się wyśmienicie. Na dzień razem z regałem wędrują na taras, na noc, z powrotem do domu.

Wysiane nowalijki powoli zaczynają wschodzić, dzięki ostatnim kilku cieplejszym dniom. Pierwsze ruszyły rzodkiewki. Teraz czekam szpinaku i pietruszek. Dosiałam do skrzynek kilka listkowych odmian sałat, oraz odrobinę kwiateczków. Chcę w tym roku więcej kolorów zdecydowanie. Zieleń jest super, ale w towarzystwie czerwieni, żółci, pomarańczu i amarantu będzie jeszcze bardziej superowa.

Wykiełkował bób w trzech odmianach.

Pierwsze aksamitki już wysadziłam do skrzynek.

Stała się też bardzo nieprzyjemna rzecz, padły mi sadzonki okry. Bez ostrzeżenia, z nieznanej mi przyczyny. To już drugi sezon z rzędu mam z okrą problemy.

Ziemia o właściwym ph, sprawdziłam. Podlewane letnią wodą- deszczówka ogrzana na słońcu, z umiarem. Jeszcze nie zasilane. Nie mam pomysłu. Padły 2 sztuki z 5. Dlaczego? W tej sytuacji, siać kolejne będę jednak już bezpośrednio do skrzynek po 15 maja.

A z nowinek technicznych. Zamontowaliśmy na tarasie podłączany do kranu zewnętrznego wąż ogrodowy. Będzie pomagał w sprzątaniu tarasu i zasilaniu go awaryjnym w wodę. Zawisła też cieniówka 55% dla osłony przed południowym słońcem i wiatrami.

Wszystkie donice solidnie wymyte czekają na swoich nowych lokatorów. Teraz tylko czekać prawdziwej ciepłej wiosny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *