PORADNIK OCHRONY POMIDORA W GRUNCIE

Szukając opisów niedoborów na liściach bakłażanów, znalazłam opracowanie Instytutu Ogrodnictwa z Skierniewicach pt. PORADNIK SYGNALIZATORA OCHRONY POMIDORA W GRUNCIE  ilustrowane w kilku miejscach moimi zdjęciami. Mam Was   No wiem, nie można oprzeć się tak pięknie wypielęgnowanym niedoborom Szkoda, że nikt z osób, które pracowały nad tym poradnikiem nie napisał do mnie, dałabym foty w lepszej rozdzielczości, a tak trochę są jak bez rutinoskorbinu. No nic. Może następnym razem. W każdym razie polecam się pamięci.


Poradnik bardzo przydatny. Wprawdzie bardziej w gruncie niż na balkonie, ale część o niektórych chorobach i niedoborach dotyczy również skrzynkowego chowu. Polecam więc Wam lekturę w wolnej chwili 🙂

2 thoughts on “PORADNIK OCHRONY POMIDORA W GRUNCIE

 • 31/05/2018 o 06:29
  Permalink

  Bardzo aktywny maj, podobnie u mnie. Moja fasola i fasolnik chiński też w tym roku niemrawe jakieś, jak nigdy. Może te temperatury mają taki wpływ? A jak Twoje bakłażany? U mnie te, które zostały w tunelu foliowym radzą sobie nieźle, a te w gruncie marne i drobne, chyba nie daję im wielkich szans.
  Pięknie powiększyłaś swoją powierzchnię upraw 🙂 Trzymam kciuki za sukcesy i piękne plony 🙂
  Powiedz jeszcze jak używasz oleju rydzowego, bo moje próby były nieudane olej zapychał mi rozpylacz.

  Odpowiedz
  • 01/06/2018 o 12:25
   Permalink

   Bakłażany Gosieńko jak co roku. Raczej ładne. Już coś tam część zawiązała, reszta kwitnie. Fakt te donice które postawiłam w tunelu wyglądają najdorodniej, ale te na tarasie też są niczego sobie.. Z olejkami to tak jest niestety, neem, i rydzowy są bardzo tłuste i faktycznie są z nimi problemy. Ja zazwyczaj używałam tak
   20ml olejku nemm lub z lnianki
   3ml mydła potasowego
   2l wody
   ale kupiłam też Emulpar do rozrabiania, to środek na bazie rydzowego właśnie. Też dobrze działa.
   Dziękuję, dziękuję, na razie raczkuję. Jednak lata donicowych upraw wyrobiły u mnie pewne nawyki, które teraz trzeba korygować w gruncie i foli.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *