Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty…

Pierwszy dzień wiosny za nami. Przedwiośnie skąpiło nam słońca, osnuwając najbliższą mi okolicę lekutką mgiełką defetyzmu.

Wiosna jednak już jest, przynajmniej ta astronomiczna i dzisiejszy dzień oprócz przebłysków światła, posłanych ku nam przez naszą rodzimą gwiazdę, przyniósł cieplejsze powietrze. Cieszy to mnie niepomiernie, choćby z tego względu, że w końcu będę mogła solidnie wywietrzyć mieszkanko. Z tą ilością siewek i rozsad na parapetach, wietrzenie  w podmuchach lodowatego wiatru było awykonalne, no chyba, że stwierdziłabym w sobie, mordercze instynkty domagające się uśmiercenia całej populacji moich podopiecznych. Ale jako że, nie poczułam takowych, czekałam grzecznie cieplejszych dni, stosując beztlenową kurację dla rodzinki. To bardzo skąd inąd modny teraz rodzaj treningu. Ludziska specjalne maski kupują by go doświadczyć .

Dziś na chwil kilka uchyliłam balkony, i jak widzę obeszło się bez przykrych konsekwencji, zarówno dla roślin jak i latorośli.

Tymczasem prace nad rozsadami nabierają tempa. Wysiane pomidory w 90% już wyszły z ziemi, podobnie słodkie papryki. Wybujała niemożebnie okra, domaga się głębszych pojemniczków, a sałaty przepikowania.

truskawkaPozostało kilka gatunków, które miałam w planach na ten rok ale jakoś nie mogę zebrać się do ich wysiania.

Dzisiaj, znów nie posiałam rodzynków, które to biedactwa moczą się drugi dzień. Za to kompulsywnie posiałam, równie kompulsywnie kupione nasiona truskawki odmiany Temptation. To ta zwisająca. Oczywiście oczami wyobraźni widząc kaskady czerwonych aromatycznych owoców, przewieszających się bezpretensjonalnie przez balustrady tarasu

Rozsady ostrych papryk, oraz kilku lutowych pomidorków, po przesadzeniu do większych kubeczków dostają już odżywkę w postaci rozpuszczonego w deszczówce florovitu do warzyw. 2,5ml na 1l deszczówki.

Myślę, że wkrótce zacznę pikowanie pomidorów i to będzie kolejny temat…

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *